Biwakowy sprzęt turystyczny

sprzęt turystyczny

Biwakowy sprzęt turystyczny

Sprzęt turystyczny, czyli co warto zabrać pod namiot?

Sprzęt turystyczny stanowi podstawę kompletowania bagażu dla wszystkich miłośników spędzania wolnego czasu w plenerze, biwakowania oraz pieszych wycieczek krajoznawczych. Obecnie takowych pasjonatów pragnących doświadczyć prawdziwej przygody przybywa coraz więcej. Wyprawa pod namiot często bywa niezapomnianą fantastyczną sielanką, a niekiedy też ekstremalnym przeżyciem. Dlatego warto każdą taką podróż dobrze zaplanować, a szczególnie przygotować sobie listę tak zwanych niezbędników. Dzięki nim nasza wycieczka będzie zdecydowanie bardziej bezpieczna, a cały survival na pewno okaże się przyjemny i warty powtórzenia.

Jaki sprzęt turystyczny najlepiej sprawdzi się w praktyce?

Planując wędrówkę górską, kamping nad jeziorem czy też improwizowany obóz watro zaopatrzyć się w dobrej jakości gadżety turystyczne. Nie powinny one być zbyt duże i zbyt ciężkie, ponieważ będą stanowić niedogodność zarówno w pakowaniu jak i w transporcie. Dlatego najpierw należy się określić dokąd zmierzamy, czy jedziemy samochodem, rowerem czy też na przykład autostopem. Następnie, czy będą to wakacje stacjonarne, czy zamiarem jest przemieszczanie się z jednego miejsca w kolejne. Dopiero wtedy można rozważnie rozplanować bagaż mając na uwadze w pierwszej kolejności najbardziej potrzebne i niezawodne akcesoria oraz sprzęt turystyczny.

Akcesoria turystyczne – praktyczna lista

Najbardziej oczywisty przedmiot, który należy zabrać planując noce pod gwiazdami jest bez wątpienia namiot, czyli tzw. przenośny dom. Jego priorytetowym zadaniem jest zabezpieczenie na wypadek deszczu, a więc warto zaopatrzyć się od razu w ten nieprzemakalny. Kolejną podstawą ekwipunku jest dobra izolacja od podłoża. Najlepiej w tej kwestii sprawdzają się maty turystyczne, maty samopompujące, karimaty lub dmuchane materace. I niewątpliwie mając na uwadze akcesoria chroniące nas przed zimnem nie możemy zapomnieć o śpiworze, dzięki któremu zapewnimy sobie odpowiedni komfort cieplny. Pod kątem wypełnienia możemy wybierać tutaj pomiędzy wkładem syntetycznym bądź puchem. Natomiast w kwestii kształtu śpiwory występują jako tzw. „mumia” lub „koperta”. Zaś najczęściej zabierane na biwak drobne gadżety turystyczne to: latarka, np. czołowa, termos, scyzoryk lub nóż oraz zapałki. I nie zapominajmy o najważniejszym niezbędniku, szczególnie z dala od cywilizacji, jakim jest oczywiście apteczka!

ssprzęt turystyczny na biwak

Share this post